Bir İçMimar Kaleminden Mutfak Dekorasyonu Hakkında

Mutfağınızı yenilemek istiyorsunuz ama ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Mutfak deyip geçmeyin teknik olarak çözülmesi gereken çok fazla detay vardır mutfaklarda. Ve bu detaylar doğru şekilde çözülebilirse mutfakta harcayacağınız zamanı yarıya düşürmeniz bile mümkün olabilir.

Öncelikle işe doğru yerleşim planı ile başlamak gerekir. Pişirme, yıkama ve soğutucu bölümleri doğru konumlandırılmadığında mutfak içerisinde gereğinden çok daha fazla yol katetmek zorunda kalırsınız. Doğru bir yerleşim planı için mutfağın şekli, ölçüleri ve kullanıcının ihtiyaçları iyi analiz edilmelidir. Daha sonra eksesuar seçimleri…


Bir İçMimar Kaleminden Banyo Dekorasyonu Hakkında

Banyonuzu elden geçirme vaktinin geldiğini düşünüyorsanız titizlik göstermeniz gereken en önemli konunun su tesisatı ve yalıtım olduğunu sakın unutmayın. Tıkanmış giderler, kokan bir banyo ve komşunuzun tavanından aşağı süzülen sular herkesin canını sıkacaktır.

Banyo tasarımında her mekanda olduğu gibi işe doğru bir yerleşim planı ile başlamak gerekir. Kimse kapıdan girer girmez bir klozet ile bakışmak istemez. Eski yapılarda ve küçük banyolarda bu tarz sorunlarla karşılaşmak mümkün. Evinizde çamaşır odanız bulunmuyorsa çamaşır makinanızı da banyoda kullanmayı tercih edebilirsiniz. . Bu durumda banyo…


Bir İçMimar Kaleminden Genç Odası Dekorasyonu Hakkında

Gençler odalarında vakit geçirmeyi severler çünkü burası onlar için güvenli ve rahat bir ortamdır. Bu sebeple genç odası tasarımında kullandığımız mobilya ve aksesuarların özellikle renk seçimlerinin fiziksel, psikolojik ve pedagojik etkileri olduğunu gözardı etmememiz gerekir. Bu etkiler göz önünde bulundurularak tasarlanan bir genç odasının çocuğunuzun psikolojik ve fizyolojik gelişimi üzerinde birçok olumlu etkisi olacaktır. 

Vücut fonksiyonlarımız, beyin gelişimi ve yaratıcılığımız, iş ve çalışma verimliliğimiz ile öğrenmeye duyduğumuz istek gibi birçok değişken renklerin çeşitli etkileriyle şekillenir. Renkler sakinleşip dingin bir ruh haline girmemize neden olabilecekleri gibi öfkelenmemize de neden olabilirler. 


Top