İÇ MİMAR BLOG SAYFASI

NİDA İÇ MİMARLIK

HABER & MAKALELER

Mutfağınızı yenilemek istiyorsunuz ama ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Mutfak dekorasyonu deyip geçmeyin teknik olarak çözülmesi gereken çok fazla detay vardır mutfaklarda. Ve bu detaylar doğru şekilde çözülebilirse…

Banyonuzu elden geçirme vaktinin geldiğini düşünüyorsanız banyo dekorasyonunda titizlik göstermeniz gereken en önemli konunun su tesisatı ve yalıtım olduğunu….

Villanızın tasarım sürecinde en önemli aşamalardan birisi iç mimari tasarım ve uygulama konularıdır. Zamanınızın bir çoğunu geçireceğiniz villanızın tüm iç mekanları sizin karakteriniz ile bütünleşecek ve bir anlamda sizi yansıtacaktır. Bu sebeple villanızın iç mekan tasarımının ve dekorasyonunun sıradan….

İç mekan tasarımlarına yada dekorasyona başlamadan önce bir stil belirlenmesi gerekir. Öyle ki günümüzde stilsiz bir tasarım bile artık bir stil diyebiliriz. Yada tek bir stilde değil bir kaç stili bir arada kullanmakta bir stildir. Popüler dekorasyon stilleri öylesine çeşitlendi ki çoğu kişi bu stilleri tanımlamakta zorlanır yada….

Son dönemde cafe dekorasyonunun önemi ülkemizde de fark edilmiş ve neredeyse tüm cafeler tasarım konusunda birbirleri ile yarışır hale gelmişlerdir. Çoğu cafe sahibi iç mimari tasarım konusunda profesyonel destek almaktadır. Günümüzde müşterilerin ilk dikkatini çeken şey….

Yatak odası evinizdeki tüm mekanların en özel olanı diyebiliriz. Peki bu özel mekanın dekorasyonu nasıl olmalı? Yatak odası dekorasyonu ….

Gençler odalarında vakit geçirmeyi severler çünkü burası onlar için güvenli ve rahat bir ortamdır. Bu sebeple genç odası dekorasyonunda kullandığımız….

Evinizi yenilemeye karar verdiniz bu çok mutluluk verici. Peki tadilata başlamadan önce neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Bir iç mimar, estetik mekanlar yaratmak için bir müşteri ile birlikte çalışan kişidir. Ağırlıklı olarak sanatsal yönü baskın insanlardır. Müşteriler ev sahipleri….

Salonlar bazı evlerde ailenin bir araya geldiği ortak alan olarak kullanılırken, bazı evlerde ise misafirlerin ağırlandığı, yalnızca özel günlerde kullanılan mekanlardır. Her iki durumda da….

Küçük bir eviniz var ve büyük bir eve taşınamıyorsanız evinizi büyük göstermelisiniz. Peki küçük salon nasıl daha büyük gösterilir? Herkes geniş bir evi ve rahat bir oturma odası….

Top