Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Nida iç mimarlık blog yazıları haber ve makaleler
İç Mimar Kimdir? Nedir? Ne Değildir?

Bir iç mimar, estetik mekanlar yaratmak için bir müşteri ile birlikte çalışan kişidir. Ağırlıklı olarak sanatsal yönü baskın insanlardır ve hayal güçleri oldukça gelişmiştir. Müşteriler ev sahipleri olabileceği gibi büyük şirketler de olabilirler. İç mimarların tasarladığı alanlar küçük evlerden lüks malikanelere, otellerden hastanelere, küçük ofislerden holdinglere kadar çok çeşitlidir. Her içmimar tasarlanacak alanın büyüklüğü ne olursa olsun çekici ve işlevsel mekanlar yaratmak, müşterinin özel ihtiyaçlarını karşılamak ve güvenli bir ortam sağlamak için çalışır.

Nida İç Mimarlık Salon dekorasyonu
Iç Mimar Ne Yapar?

Bir içmimar, müşterisinin estetik, işlevsellik ve güvenlik gibi ihtiyaçlarını karşılayabilecek mekanlar tasarlar. Mobilya tasarımları ve yerleşimleri yaparak, renk paletleri, malzeme seçimleri, sanat eserleri, aydınlatma elemanları ve dekoratif aksesuarlar kullanarak çeşitli mekanlar yaratırlar. Müşterilerine sadece tasarım ve danışmanlık hizmeti sunabilecekleri gibi, talep edilmesi halinde çalıştıkları iş ortakları ile birlikte uygulama hizmeti de sağlayabilirler.

Butik Otel
İç Mimarın Çalışma Alanı Nasıldır?

İç mimarların esnek çalışma saatlerine ve çeşitli çalışma ortamlarına ihtiyacı vardır. Müşteri ile yapılacak görüşmelerin programları genellikle müşterilerin ihtiyaçlarına göre belirlenir. Çoğunlukla ilk görüşmeler müşterinin evinde yada iş yerinde yapılır. Proje üzerinde yapılacak görüşmelerin ve malzeme seçimlerinin iç mimarın ofis ortamında yapılması daha doğru olacaktır. 

Iç mimar Nida Cansız tarafından İstanbul ‘da kurulmuş olan,  iç mimari tasarımları ve ürün tasarımları ile başarılı bir yükseliş sergileyen bir tasarım stüdyosu. Nida İç Mimarlık çatısı altında 10 yılı aşkın deneyimimiz ve profesyonel hizmet anlayışımızla hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. 

İletişim bilgilerimiz için tıklayınız.

NİDA CANSIZ