Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

popüler dekorasyon stilleri nida iç mimarlık nida cansız
Cafe Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Son dönemde cafe dekorasyonunun önemi ülkemizde de fark edilmiş ve neredeyse tüm cafeler tasarım konusunda birbirleri ile yarışır hale gelmişlerdir. Çoğu cafe sahibi iç mimari tasarım konusunda profesyonel destek almaktadır. Günümüzde müşterilerin ilk dikkatini çeken şey şüphesiz cafenizin tasarımı oluyor. Siz de bu yarışa dahil olacaksanız profesyonel bir iç mimarın kapısını çalmalısınız. Başarılı bir cafe tasarımınız var ise ve hizmet kaliteniz de müşterilerinizin taleplerini karşılayacak kalitede ise herkes mutlu demektir. Peki cafe dekorasyonu konusunda nasıl bir iç mimari tasarım ihtiyacınız olduğunu nasıl belirleyeceksiniz?

Cafe Dekorasyonunda Müşteri Kitlesi ve Konum Önemli

Eğer belirli bir müşteri kitlesine hitap ediyor yada bunu hedefliyorsanız bu noktadan yola çıkmak büyük önem taşır. Öğrencilere hizmet edecek bir cafe dekorasyonu ile üst düzeye hizmet edecek bir cafe dekorasyonu arasında tarz ve kalite bakımından büyük farklılıklar olacaktır. Bu sebeple cafenizin konumu ve hedef kitlesi çok önemli bir konudur ve dikkatle irdelenmesi gerekir.

Cafe Tasarımı Nida İç Mimarlık
Cafe Dekorasyonu Öncesi Tarzınızı Belirlemelisiniz

Hedef kitlenizi belirledikten sonra yapmanız gereken sunacağınız yiyecek ve içecek türlerini belirlemek olmalıdır. Dünya mutfağı mı, yöresel tatlar mı, uzak doğu mutfağı mı yada fast food mu? Bunlar cafe iç mimari tasarımı ve dekorasyonu konusunda önemli etkiye sahiptir. Cafenizin hangi tarzlarda olabileceği konusunda belirleyici olacaktır.

Ana hatların belirlenmesinin ardından yapılacak iş teknik detay çözümlemeleri olacaktır. Tasarlanacak mekanın m2 sine göre mutfak alanı, depolama alanları, wc, bar, oturma alanları, loca bölümleri vb ihtiyaçların çözümlenmesi gerekir. Mekanın kaç kişiye hizmet edebileceğinin belirlenmesi ve buna göre bir planlama yapılması gerekmektedir. Bu planlamaların hatalı yapılması, örneğin hizmet edilecek kişi sayısına yetmeyecek mutfak alanı ve ekipmanları yoğun zamanlarda büyük sorun teşkil edecektir. Müşterileriniz bu gibi aksaklıklardan rahatsız olabilir, bu da müşteri kaybı demektir. Bu sebeple profesyonel destek bir çok konuda sizi ileride oluşabilecek aksaklıklardan kurtaracaktır.

Cafe Dekorasyonu Nida İç Mimarlık
Cafe Dekorasyonunuz İle Dikkat Çekmelisiniz

Tüm bu detayların çözümlenmesinin ardından elbette müşterilerinizin ilk dikkatini çekecek olan cafe tasarımınızın başarılı bir şekilde tamamlanması gerekir. Sürekli aynı tasarımları görmekten sıkılan müşteriler farklı ve sıra dışı mekanlarda bulunmaktan ve bunu sosyal medya paylaşımlarında kullanmaktan keyif alıyor. Bu sebeple diğerlerinden farklı ve müşterilerin dikkatini çekecek bir tasarıma yoğunlaşmanız doğru olacaktır.

Iç mimar Nida Cansız tarafından İstanbul ‘da kurulmuş olan,  iç mimari tasarımları ve ürün tasarımları ile başarılı bir yükseliş sergileyen bir tasarım stüdyosu. Nida İç Mimarlık çatısı altında 10 yılı aşkın deneyimimiz ve profesyonel hizmet anlayışımızla hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. 

İletişim bilgilerimiz için tıklayınız.

NİDA CANSIZ